intro to zaletaIntrowertyzm to zaleta

Introwertyzm to nie dysfunkcja ani pryszcz na nosie:) To typ osobowości, opisany przez C. Junga.

To niezbędna pozycja dla ekstrawertyków, którzy pracują  lub mają wśród swoich bliskich osoby z osobowością introwertyczną. To pozycja dla introwertyków, aby lepiej nauczyli się działać w świecie stworzonym dla ekstrawertyków. Autorka – introwertyczka opisuje sposób funkcjonowania, cechy charakterystyczne oraz sposób odbierania różnych bodźców przez osoby introwertyczne. Książka szczegółowo opisuje trudności, z jakimi napotykają się na co dzień oraz sposoby radzenia sobie zarówno w związkach z innymi introwertykami, z ekstrawertykami oraz z jednymi i drugimi na tle zawodowym.

 

 

 

7 nawyków skutecznego działania

To know-how jak przeżyć życie na własnych warunkach, w zgodzie ze sobą i aby móc sobie powiedzieć, że „Niczego nie żałuję. Przeżyłem swoje życie świadomie, w sposób, w jaki chciałem, aby je przeżyć”. Autor przedstawia model 7 nawyków działania, które konsekwentnie powtarzane pomagają ci stać się skuteczną osobą. Covey przedstawia liczne przykłady i anegdoty, pomagające ci zrozumieć, dlaczego warto wyrobić sobie zdrowe nawyki i jak możesz osiągnąć dzięki temu efekty. Popiera je przykładami z życia codziennego. Książka napisana bardzo przystępnym językiem, dla każdego.

Kto zabrał mój ser? – prosta metafora codziennego życia

Książkę przeczytałam w idealnym momencie swojego życia prywatnego i zawodowego. Opowieść o dwóch myszkach i dwóch miniaturowych ludziach w labiryncie, w którym szukają sera. Ale czy wszyscy go szukają? Są tacy, którzy kierują się intuicją, wyczuwają zagrożenie i od razu działają. Ale i tacy, którzy obwiniają za swój los innych, cały świat i oczekują, że ktoś, coś im przyniesie, podstawi, zorganizuje, sami nie wykazując żadnej inicjatywy. Opisywane wydarzenia dotyczą zmiany, reakcji na zmianę, strachu i zarządzania zmianą.

Książkę gorąco polecam wszystkim, bez względu na to czy planują zmiany czy mają świadomość, że ZMIANA jest jedyną STAŁĄ w życiu i wiedzą, że ona prędzej czy później nastąpi.

odkryj-swoje-silne-stronyOdkryj swoje silne strony

Każdy z nas jest utalentowany. Większość ludzi nie wykorzystuje jednak swoich silnych stron. Pod wpływem wychowania, środowiska, otoczenia stajemy się ekspertami od własnych wad i marnujemy życie na nieustannych próbach walki z nimi, pozostawiając nasze silne strony odłogiem i w zapomnieniu. Autorzy stworzyli i zaprezentowali w książce program Profil StrengthsFinder, który pomoże Ci odkryć swoje talenty, przekształcić je w silne strony i cieszyć się wspaniałymi sukcesami, doprowadzając do perfekcji wszystko, co robisz. Program zawiera 34 talenty, jakie możemy mieć, wraz z testem online. Identyfikacja talentów, pomaga osiągać sukcesy wżyciu osobistym i pracy zawodowej.

Coaching Prowokatywny

Dla mnie rewelacyjna książka. Stała się źródłem inspiracji i wiedzy teoretycznej na temat coachingu prowokatywnego. Zresztą, zaraz po niej przeczytałam też książkę „Terapia prowokatywna” Franka Farrelly i Jeff’a Brandsma, która była inspiracją do wykorzystania prowokacji w pracy z klientem w coachingu. Czytając tę książkę, nie przestawałam się uśmiechać, a wręcz towarzyszyły mi wybuchy śmiechu. Wyobrażałam sobie sytuacje z zastosowaniem technik prowokatywnych i uwielbiam to. Techniki prowokatywne są dość niekonwencjonalne. Żartuje się, zadaje nielogiczne pytania, wszystko w absolutnym szacunku do klienta i w celu jak najszybszego dotarcia do sedna.

Nie jest to metoda dla każdego (jak i inne) i nie każdy lubi prowokację, jednak, co do skuteczności tej metody nie ma żadnych wątpliwości. Ja jestem jej absolutna fanką i uwielbiam ją : )

Komunikacja Transformująca

Jak budować relacje w silnych emocjach? Czy możliwe jest prowadzenie biznesu bez umiejętności skutecznego komunikowania się? Komunikacja to klucz do sukcesu i w życiu i w biznesie, to klucz do rozwiązywania konfliktów.

Tam, gdzie spotykają się dwie osoby, spotykają się dwa światy. Gdy więcej osób komunikuje się ze sobą, sprawa może skomplikować się jeszcze bardziej. Autor tej książki, wykorzystuje zarówno nowe, jak i wybrane pojawiające się wcześniej techniki i sposoby komunikacji, stworzył z nich kompletny, rozbudowany i zarazem prosty model komunikacji transformującej. W książce zawarte są ćwiczenia na rozwijanie w sobie umiejętności: słuchania, mówienia, poruszania się, budowania dobrych relacji, radzenia sobie w sytuacjach, skutecznego rozwiązywania konfliktów z wykorzystaniem metody wygrana-wygrana.

Książka zawiera 57 ćwiczeń, metafory konkretne przykłady.